Výsledky vyhledávání

S čím (ne)chodit na pohotovost

Kdy je vhodné vyhledat pohotovost a kdy zavolat záchranku? Které situace mohou počkat do rána? Prozkoumáme běžné situace, ve kterých lidé často váhají, zda vyhledat pomoc nebo ne. Poskytneme praktické informace, jak rozpoznat skutečně naléhavé zdravotní stavy. Jaké příznaky by vás měly okamžitě vést k telefonátu na tísňovou linku a kdy je dobré zachovat klid.

Syndrom suchého oka a umělé slzy

Problém suchých očí trápí mnoho z nás, zejména v dnešní digitální době. Vysvětlíme, jak poznáte, že máte syndromem suchých očí a jaké jsou nejnovější metody léčby. Dále se dozvíte, jak správně aplikovat umělé slzy a jaké mají mít složení, pro různé typy suchého oka.

Selen – ochránce štítné žlázy a srdce

Selen je stopový prvek, který je zásadní pro správnou funkci imunitního systému a metabolismus hormonů štítné žlázy. Tento minerál má schopnost chránit naše buňky před oxidačním poškozením a může dokonce hrát roli v prevenci některých forem rakoviny. Ale proč je selen tak důležitý pro naše srdce a cévní systém?

Špatné držení těla a co s tím?

Jak můžeme aktivně podpořit motorický vývoj dětí, abychom jim pomohli jej využít do plného potenciálu. Rehabilitační lékař, Vasil Janko předá praktické rady a doporučí cviky, které jsou zásadní k posílení dovedností od samého začátku.

K čemu je nám vitamín K?

Jaké jsou hlavní funkce vitamínu K v našem těle, proč je tak důležitý pro naši srážlivost krve a zdraví kostí. Zajímavá fakta o tom, jak můžeme získat vitamín K ze stravy a jaká jsou rizika spojená s jeho nedostatkem či nadbytkem.

Ploché nohy – neviditelná hrozba

Víte, jak ploché nohy ovlivňují nejen naše chodidla, ale celé tělo, včetně kyčlí, kolen, a dokonce i hlavy? Proč je důležité věnovat pozornost prvním příznakům a jak správně rozpoznat, že už je potřeba problém řešit? Cenné rady a tipy, jak předcházet vzniku plochých nohou, jak cvičit a vybrat správné boty a jak se ploché nohy správné léčí?

Prevence rakoviny prostaty

Rakovina prostaty nebolí. O to víc je důležité věnovat pozornost prevenci. Jak se dá rakovina prostaty odhalit včas a existuje nějaké vyšetření nebo test? Máme dobrou zprávu! Pro muže od 50 let je dostupné jednoduché vyšetření z krve.

Jak předejít chronickému zánětu v těle?

Víte, jaký vliv má pohyb na prevenci vzniku chronického zánětů v těle a jak to souvisí s naší psychikou? Povíme si o tom, jak pravidelná fyzická aktivita může posílit naše tělo a mysl, snížit riziko zánětlivých stavů. Co myslíte, může fungovat pohyb i jako prevence onkologického onemocnění?

Vitamín A

Vitamin A je důležitý pro zdraví očí a podporuje růst a vývoj
buněk, včetně kožních buněk a buněk imunitního systému. Jaké můžou být příčiny a projevy nedostatku vitamínu A? Kdy jej užívat a v jaké formě je nejlepší?